-0.9 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

E dua një qeveri të pamëshirshme

Rekomandime

Nga Viktor Buzhala

Une nuk e dua nje qeveri qe kqyr seri.

E dua nje qeveri qe nese ndonje me koronavirus del qellimshem, e burgose me 10 vjet burg per vrasje, pasi infektimi vret.

E dua nje qeveri qe na mbush mend e na detyron me zor me u sjelle si njerez te civilizuar.

E dua nje qeveri qe nese dikush mban dasem ne pandemi, ia fik deren te zotit te shpise me denime dhe restorantin e mbyll pergjithmone.

E dua nje qeveri qe i denon edhe kriminelet tjere pa pike meshire.

E dua nje qeveri qe e çon perpara arsimin e shendetesine.

E dua nje qeveri qe i denon rrast ata qe bejne berllog dhe thejne rregullat.

E dua nje qeveri qe i denon fuqishem dhe ua mbyll bizneset atyre qe na shesin mish te prishur dhe ushqime te skaduara e falsifikuara.
Vetem me ate qeveri mund te jetojme me shendetshem.

https://m.facebook.com/viktor.buzhala?ref=bookmarks

Më shumë artikuj

Të fundit