11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

E pabesueshme, Kosova mposhti Çekinë por shikoni sa pozicione ka fituar në ranglistën e re të FIFA-së

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA), sot ka publikuar ranglistën e re të përfaqësueseve.

Ndonëse Kosova pati paraqitje të mira dhe mposhti Çekinë 2-1, ka fituar vetëm 1 pozicion ngritje në FIFA.

Më parë renditej e 120-ta në botë ndërsa tani është në pozitën e 119-të.

Në anën tjetër, Shqipëria nuk ka lëvizur vendi, ndodhet e 64-ta. /Indeksonline/

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img