Edhe Dauti e mbështet Veselin: Të priftë e mbara i nderuar, dalsh faqebardhë

Kandidati për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se i pari i partisë së PDK, Kadri Veseli, do ta ketë përkrahjen e tij pas ftesës që i është bërë këtij të fundit nga Gjykata Speciale.

Ai uroi Veselin të dal faqebardhë edhe në këtë sfidë.

Postimi i Haradinajt i plotë:

Si për çdo luftëtarë, ashtu edhe për Kadri Veselin kam qenë dhe do jem në përkrahje.

Të priftë e mbara i nderuar, dalsh faqebardhë.DH