6.5 C
Pristina
Saturday, April 20, 2024

Flet edhe Gani Geci: Le ta dinë të gjithë se nëse dështon koalicioni LDK- VV, këta janë fajtorët që po duan t’ia zgjasin jetën PDK-së

Rekomandime

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit për koalcionin LDK-VV.Ai ka shkruar se nëse dështon ky koalicion, atëherë fajtorë sipas tij janë bashkëpunëtorët e Albin Kurtit, raporton Gazeta Blic.

- Advertisement -

E, kjo sipas tij me të vetmin qëllim, që t’ia zgjasin jetën PDK-së në pushtet.

Reagimi i plotë:

Nëse nuk ndodhë koalicion LDK -VV ,le ta din të gjithë se nuk është fajtore LDK e as Albin Kurti, por fajtor për këtë janë janë bashkëpunëtorët e ngushtë të Albin Kurtit në Lëvizjen Vetëvendosje, të cilët e penguan këte koalicion dhe njëherit tërthorazi po e ndihëmojn PDK-n ti zgjatet jeta në pusht ,me vetdije apo pa vetë dije po i i mundesojm PDK -es riardhie ne Pushtet.

- Advertisement -

Mos të vajtoj askush pasë zgjedhje sepse rezultati i determinon kualicionet pas zgjedhore !

Para pak minutash Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit Isa Mustafës për koalicion parazgjedhor.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit