18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Florian Marku i pandalshëm, fiton edhe ndaj Miroslav Serban (VIDEO)

Rekomandime

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka fituar me vendim unanim të gjyqtarëve meçin ndaj çekut, Miroslav Serban, të zhvilluar të premten mbrëma në Londër.

Marku triumfoi pas gjashtë raundeve të zhvilluar në sallën “York Hall” të kryeqytetit britanik.

- Advertisement -

Rivali i Florian Markut, 28 vjeçari Miroslav Serban, në karrierën e tij në boks ka realizuar deri tani 15 ndeshje duke përfshirë edhe meçin ndaj Markut nga të cilat ka arritur të fitojë 11 prej tyre.

Kjo ishte humbja e katërt në karrierën e tij. Në anën tjetër, Florian Marku, ka realizuar vetëm katër ndeshje në boks pas sukseseve të mëparshme në kickbox, në të cilat nuk njeh ende asnjë humbje.

- Advertisement -

Interesimi për këtë meç ka qenë mjaft i madh dhe shumë shqiptarë kanë qenë prezent në eventin “UltimateBoxxer” në Londër.

Në mesin e përkrahësve shqiptarë prezent në arenë kanë qenë edhe dy futbollistët, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

- Advertisement -

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit