9.1 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Një kosovar sot ka testin më të vështirë në karrierë, përballet me Cristiano Ronaldon

Rekomandime

Amir Rrahmani sot do ta ketë testin më të vështirë në karrierë pasi do të përballet me njërin nga lojtarët më të mië që njeh historia e futbollit.

Juventusi është nikoqir i Hellas Veronës në kuadër të javës së katërt në Serie A, me Amir Rrahmanin që do ta ketë një punë të vështirë, ta ndalë Cristiano Ronaldon.

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës u transferua te Verona afatin e fundit kalimtar, ndërsa shpejt ka zënë vend në formacionin startues.

Rrahmani ishte titullar i Veronës edhe javën e kaluar në ndeshjen kundër Milanit dhe ashtu pritet të jetë edhe sot ndaj Juves.

Ndeshja Juventus-Verona fillon në ora 18:00.

Më shumë artikuj

Të fundit