13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Frashër Krasniqi përmes videos kritikon Ramiz Kelmendin se po i kushtëzon punëtorët e tij ta votojnë PDK’në

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kandidati i koalicionit PSD – AAK, Frashër Krasniqi, përmes një videoje e ka kritikuar ish-deputetin dhe biznesmenin Ramiz Kelemendi për deklaratën e tij të fundit se punëtorët e tij do ta votojnë PDK’në.

Ditë më parë, Ramiz Kelmendi, i cili së fundmi po përkrah Kadri Veselin për kryeministër, tha punëtorët e tij do ta votojnë PDK’në.

Kelmendi i cili njihet si biznesmen i suksesshëm është kritikuar rreth deklaratave të tij, pasi që është vlerësuar se po i kushtëzon punëtorët e tij dhe po ndikon në pikëpamjet politike të tyre.

Frashër Krasniqi ishte deputeti që përmes videove ka shprehur shqetësimin e tij për gjendjen e punëtorëve në sektorin privat, e veçmas të gjithë ata që punojnë në dyqane të mëdha, e Kelmendi është pronar i një rrjeti të gjerë të marketeve.

- Advertisement -

Në videon e fundit që Krasniqi e ka shpërndarë në Facebook e ka kritikuar ashpër Kelemendin dhe ka bërë thirrje që të ndalet kushtëzimi dhe detyrimi i punëtorëve.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -