13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Fushata, Suharekë: Vjosa dhe Luta me plisa në kokë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur tubimin e radhës në qytetin e Suharekës.

Me këtë rast, kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani theksoi se Suhareka po e konfirmon se partia e Isa Mustafës ka shënuar rritje.

“Unë isha këtu para pak kohësh dhe e shohim se sa shumë është shumu përkrahja për LDK-në. Herën e kaluar ishim në qytet të Suharekës për të diksutu për programin tonë, e sot jemi për të marrë motiv dhe fuqi për fitoren e madhe për LDK-në me 6 tetor”, ka thënë ajo.

Ajo përmendi edhe veprimtarin e njderë të LDK-së nga Suhareka, Ukë Bytyqi. Sipas saj, ai ka lënë pas një familje të jashtëzakonshme.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img