6.2 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Futbollisti që e la Serbinë për Kosovën, ftohet për ndeshjen me Anglinë

Rekomandime

Në maj të këtij viti futbollisti Arton Zekaj e la përfundimisht Kombëtaren e Serbisë për të veshur fanellën e Kosovës.

- Advertisement -

19 vjeçari kishte munguar në ndeshjet e qershorit kundër Andorrës dhe Turqisë për shkak të lëndimit.

Por tani ai pritet të debutoj me Kosovën U21 që në ndeshjen e ardhshme kundër Anglisë, që zhvillohet me 9 shtator.

“Lista do të publikohet të hënën. Do të ketë edhe risi me lojtarë që nuk kanë qenë të grumbulluar më herët. Artoni është njëri prej tyre” deklaroi për Indeksonline menaxheri i Kosovës U21, Zgjim Sojeva.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit