11.9 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Futbollisti që la Serbinë për Kosovën: Jam i gatshëm për ndeshjen me Anglinë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Arton Zekaj është futbollisti që bëri bujë në Kosovë, duke vendosur të braktisë përfaqësuesen e Serbisë për Kosovën.

19 vjeçari që luan për skuadrën franceze Lille, nuk ishte i gatshëm të luante në qershor për Kosovën U21, meqë ishte i lënduar.

Menaxheri i Kosovës U21, Zgjim Sojeva, deklaroi për Indeksonline se Zekaj do të jetë i gatshëm për ndeshjen me Anglinë.

- Advertisement -

“Dokumentacionin e ka kompletuar dhe është rikuperuar plotësisht nga lëndimi. Artoni do të jetë në dispozicion të trajnerit Rafet Prekazi për ndeshjen me Anglinë që zhvillohet muajin e ardhshëm” deklaroi Sojeva.

Kosova ka dy fitore në dy ndeshjet e para kualifikues për kampionatin evropian 2021.

4-0 fitoi në viztë te Andorra ndërsa Turqinë e mposhti 3-1 në Prishtinë.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -