0.3 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023

Tifozët kosovarë të Liverpoolit me shqiponjë në gjoks, aterojnë në Stamboll për Superkupën e Evropës

Rekomandime

Skuadra e Liverpoolit ka qindra mijëra përkrahës në Kosovë.

Një pjesë e tyre kanë udhëtuar në Stamboll për të shikuar ndeshjen kundër Chelseat që i takon Superkupës së Evropës.

Uniforma e tyre është interesante, me një bluzë të kuqe dhe shqiponjë të zezë në gjoks.

Gjatë këtij udhëtimi do të realizohet edhe një dokumentar që do të quhet “Istanbul is Wonderful”.

Ndeshja Liverpool – Chelsea zhvillohet të mërkurën nga ora 21:00.

Më shumë artikuj

Të fundit