21.3 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Gani Geci: VV po sillet sikur t’i kishte fituar 61%

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ish-anëtari i LDK’së, Gani Geci, ka thënë se Vetëvendosje duhet të sillet më mirë me partnerin e ardhshëm në qeverisje, LDK’në.

“VV po sillet sikur t’i ketë fituar 61%”, ka thënë Geci.

- Advertisement -

“Zgjedhjet i ka fituar, por jo mjaftueshëm që të bëjë qeverinë. VV duhet të sillet si ajo apula që i merr vezët e saja dhe i ruan, dhe jo sikur ajo që i qokat ato”. /T7/

Ndryshe LDK dhe VV janë në fazat e fundit të negociatave për krijimin e qeverisë. Javën e fundit ka pasur probleme në ndarjen e posteve, ku LDK po kërkon postin e presidentit, post të cilin VV ka thënë që nuk do të bëhet pazar politik.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -