24.7 C
Pristina
E enjte, 30 Qershor, 2022

Ganimete Musliu: Korrupsionit të gjithë i kemi fryer nga pak

Rekomandime

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se kjo parti i ka dalë në ballë korrupsionit, kësaj dukurie negative në shoqërinë kosovare.

Musliu ka thënë se PDK e ka dëshmuar që si parti nuk mbyllet në zyre, por shfaqet në teren për t’i dëgjuar problemet e qytetarëve.

“Brenga më e madhe e qytetarëve është korrupsioni dhe PDK i ka dalë përballë kësaj dukurie negative dhe Kadri Veseli si kryeministër do ta luftojë këtë dukuri që është bërë kancer i kësaj shoqërie e cila po humbë shpresën e të rinjve”, ka thënë ajo në Debat Plus.

Tutje, Musliu ka thënë se korrupsionit i kanë ‘fryer’ të gjithë ngapak.

“Të gjithë ngapak i kemi fryer kësaj dukurie, nëse nuk do të kishte korrupsion ne nuk do t’i kishim dalë ballë. Të gjithë ngapak kemi hise”, ka thënë Musliu.

Ndër të tjera Musliu u shpreh se të gjithë duhet të bëhemi bashkë për ta luftuar këtë dukuri negatve.

Më shumë artikuj

Të fundit