Categories: AUTO&TECH

Gashi kapet sërish me Nagavcin: A vjen ministri a s’vjen është punë për të, mundeni me fillu mocion mosbesimi ndaj tij

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka kundërshtuar nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci rreth fillimit të interpelancës.

Në emër të Komisionit për Siguri ka folur Fatmire Kollçaku, për të cilën Gashi tha se nuk mundet dikush me fol në emër të komisionit dhe pastaj të thuhet se interpelanca nuk ka filluar.

Në bazë të çfarë rregullore bëhet ky veprim. Kerkush nuk mundet me folë në emër të komisionit. Nuk mundet dikush me fol 12 minuta e me thonë që nuk ka fillu. A vjen minstri a s’vjen është punë për të, ka mekanizma të tjerë, mundeni me nisë mocion mosbesimi ndaj tij”, tha Gashi.

Madje Gashi i tha se Nagavci është duke abuzuar në mënyrë flagrante me pozitën e karrikes së nënkryetarës së Kuvendit.

Në Kuvend ka filluar interpelanca ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu rreth sigurisë në vend, por i njëjti nuk është prezent në sallë.

Kosova ime

Recent Posts

Veç një kategori e caktuar e kosovarëve dhe shtetasve tjerë mund të hyjnë në Mal të Zi

Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet malazeze kanë hapur kufijtë për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe vendet izraelite…

2 javë ago

U shpall person “non-grata” nga SHBA, lajmërohet Sali Berisha

Pergjigje zotit Antony Blinken, Sekretar i Departamentit te Shtetit te SHBA per vendimin e tij per te ndaluar hyrjen time…

4 javë ago

Kryetarja e re e Preshevës: Ditë historike, u çliruam nga ndikimi i Beogradit

Kryetarja e re e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani ka deklaruar se ka marrë mandatin në bazë të ligjit nga…

1 muaj ago

Abelard Tahiri nuk di ta shkruajë saktë as vendlindjen e vet

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, ka bërë gabime elementare drejtshkrimore në Formularin për Broshurën Parlamentare, ku kërkohet plotësimi i disa…

1 muaj ago

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin

Grenell mban në zyrën e tij fotografinë me Thaçin Ish i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve…

1 muaj ago

Zyrtarja e PDK’së me kritika: Albin Kurti sa ishte i burgosur në Beograd, Hashim Thaçi kërkonte lirimin e tij

Hanife Osmani, anëtarja e kryesisë së PDK’së në Mitrovicë, ka bërë një reagim pas njoftimit nga ish-kandidati për deputet Hisen…

2 muaj ago