Gjeni dallimin mes Albin Kurtit e Gani Gecit

Date:

Kryeshakaja e ditës është një fjalim i Albin Kurtit mes banorëve të Llapit. Ai ka gjetur një lidhje mes fiist të tij dhe fisit të bashkëpunëtorit të tij Glauk Konjufcës. Një këso ligjerate të fisit, më herët e kishte mbajtur Gani Geci.

Gjendjet e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje para elektoratit të tij pëson ndryshime. Ai herë u flet për filozofin Kantin, e herë devijon, duke bërë be në Musaf e në Kuran. Banorët e Llapit janë dëshmitarë të këtyre skenave.

Gjatë fushatës zgjedhore, ai këto ditë në Podujevë ka bërë një zbërthim të lidhjes familjare me Glauk Konjufcën, me të cilin raportohet herë-herë se nuk i kanë raportet e mira brenda partisë.

“Baba i nanës të babës Glaukut, e ka djalë të axhës babën e babës të burrit të çikës tezës tem..”, ka provuar të shpjegojë Kurti.

E virale më herët u pat bërë një paraqitje e ish-deputetit Gani Geci, që tregonte se i kujt është ai, i kujt është babai i tij, gjyshi e kështu me radhë.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...