Haliti: Unë për vete s’marr asnjë përgjegjësi për kohën kur PDK ka qenë në Qeveri

Date:

Xhavit Haliti i PDK-së, ka dalë kundër përplasjeve mes partive politike në Kuvend, lidhur me cështjen e energjisë elektrike. Deputetë të pozitës dhe pozitës, janë përplasur kryesisht edhe për pagesën e rrymës në veri.
Ai ka thënë se kritikat nuk duhet të jenë për njëri-tjetrin, por për Qeveritë.

“Unë mendoj që është e gabueshme sepse partitë nuk vendosin bash asnjë send për vendin, partitë qeverisin dhe qeveritë janë përgjegjëse.

Mendoj që është mirë me i saktësu gjërat, kush është korruptu, kush ka gabu, nuk jemi na këtu ata që mendojmë që t’gjithë jemi engjëj këtu, ka gabime të meta po hajde ti rregullojmë. Liberalizimi i energjisë duhet të rregullohet por me rregulla dhe kosto që është në interest ë vendit.

S’po më pëlqen ky debat, partia jeme, partia jote. Unë për vete s’marr asnjë përgjegjësi për kohën kur ka udhëheq PDK ose kur ka qenë në qeveri. Politika i ka kriju qeveria, i ka miratu parlamenti politikat e qeverive”, ka thënë Haliti.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...