16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

“Haradinaj izoloi Kosovën me taksën 100%, Serbia veç përfitoi”

- Advertisement -

Të rekomanduara

Eksperti i ekonomisë në Kosovë, Safet Gërxhaliu, ka thënë se taksa 100 përqind e vendosur nga Qeveria e Kosovës ndaj Serbisë ka ndikuar negativisht në ekonominë e vendit dhe e ka izoluar,

Kështu ka thënë ai në një intervistë për lajmi.net, ku tutje ka theksuar se taksa e vendosur nga ish-Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë kundër Kosovës, dhe se ai ka shkatërruar ekonominë e edukimin në vend.

“Në rend të parë duhet të kuptohet se do të kisha qenë njeriu më i lumtur sikur sot të kisha mundësi t’i shpalosë sukseset e qeverisjes së z.Haradinaj. Mirëpo ajo çfarë ka bërë z.Haradinaj në Kosovë dhe kundër Kosovës nuk e besoj se do të mund të bënte dikush. Një shteti që ia shkatërron ekonominë, edukimin, një shteti që ia humb ardhmërinë dhe e izolon dhe e shndërron në një vend nga i cili iket – këtë e ka bërë në mënyrë perfide z.Haradinaj duke u bazuar gjithmonë në ngritjen e popullzimit, duke e humbur kohën shumë më tepër në arsyetimin e dështimit sesa në gjetjen e rrugës për të dalur nga dështimet”, ka thënë ai.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -