13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Daut Haradinaj kujton Avni Hysenin: Deri në frymën e fundit luftoi për atdhe

- Advertisement -

Të rekomanduara

Deputeti nga radhët e Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka kujtuar veprën e ish-luftëtarit të UÇK-së Avni Hyseni, i cili pas një sëmundje të rënde ka ndërruar jetë para një viti.

Haradinaj përmes një postimi në facebook ka thënë se Hyseni deri në frymën e fundit ishte shembull se si luftohet për atdhe dhe si mbrohet Kosova.

Ja postimi i tij:

Sot nderuam veprën e luftëtarit të tri luftërave çlirimtare.

- Advertisement -

Avni Hyseni ishte një njeri me vlera të larta kombëtare, i rrethuar me shumë burra të Rugovës dhe i brumosur nga ta, ai deri në frymën e fundit ishte shembull se si luftohet për atdhe dhe si mbrohet Kosova.

I përjetshëm kujtimi për Avniun dhe për të gjithë ata që dhanë jetën për atdhe.
DH

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -