16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Arkivat e mediave të huaja: Pamje të rralla të Presidentit Thaçi në shtëpinë e tij në Burojë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kohë më parë agjencia ndërkombëtare e lajmeve, Asociated Press, kishte publikuar një video të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, brenda oborrit të shtëpisë së tij në Burojë të Skenderajt

Këto pamje janë realizuar në vitin 2007, Thaçi atë kohë ishte fitues i zgjedhjeve parlamentare të atij viti, ndërsa në video, kryen disa biseda telefonike.

Përveç Thaçit, në këtë video flasin edhe dy bashkëvendas të Thaçit, të cilët u shprehën të lumtur për fitoren e PDK’së, në zgjedhjet e 2007’tës.


Ndryshe, Qeveria në atë vit ishte formuar nga dy partitë më të mëdha, PDK dhe LDK, të cilat kanë qenë partnere edhe në disa prej qeverive të mëvonshme.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -