21.3 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Truproja e Rugovës thotë se më parë e shet truallin se sa makinën e presidentit që e trashëgoi

- Advertisement -

Të rekomanduara

Punon sikur para 20 viteve. Madje është e gatshme edhe për përcjellje.

Esat Geci, që ishte pjesëtar i mbrojtjes së afërt të ish-presidentit Ibrahim Rugova Rugovës, thotë se vetura që nuk është e blinduar posedon të gjitha pajisjet që atëkohë kishte, madje me të ishte bartur edhe vetë kryetari i shtetit sidomos në vitet e pasluftës.

Por, tani familja që ishte e afërt me Rugovën, e mban me krenari veturën që e mori dhuratë.

“Kjo veturë më është dhënë nga presidenti, sepse ka qenë pjesë e LDK’së atëkohë. Diku nga viti 2004-2005 e kam”,

- Advertisement -

Këtë veturë, Geci e ruan si kujtim sepse nuk e përdorë.

Kemi pasur oferta shumë me shitë, por nuk e shes. Më para e shes truallin se veturën.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -