11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Haradinaj: Rexhep Selimi e Rrustem Mustafa kanë këndu në Gjykatë Speciale

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqje pasi u ftua nga Gjykata Speciale, ka folur për intervistimin e tij nga Gjykata Speciale.

Haradinaj është mbrojtur në heshtje dhe për këtë ishte kritikuar nga deputetë të opozitës në Kosovës.

Njëri nga kritikuesit ishte deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Por kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë në Pressing se edhe vetë deputeti Selimi është intervistuar nga Gjykata Speciale.

“Rexhep Selimi ka këndu para prokurorisë, këtë e ka bë edhe Rrustem Mustafa. S’ka kurgjë të keqe kjo”, ka thënë Haradinaj, duke aluduar se deputeti Selimi ka rrëfyer, është përgjigjur dhe nuk është mbrojtur në heshtje.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img