13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Haziri: Po punojmë që në qeverinë LDK-LVV të mos ketë ‘bomba të kurdisura’

- Advertisement -

Të rekomanduara

Lutfi Haziri i LDK-së po i hedh poshtë zërat që ka probleme në krijimin e koalicionit mes partisë së tij dhe VV-së.

Në Facebook ai shkroi se duhet të kemi durim meqë sipas tij ata po ndërtojnë një koalicion në mirëbesim dhe në mënyrë që të mos ketë “Bomba të kurdisura”.

- Advertisement -

Ky është postimi i tij i plotë:

“Ne kemi punuar më shumë se dy vite për të ndërtuar kapitullin e bashkëpunimit dhe mirëkuptimit politik mes LDK’së dhe LVV’së. Keni durim. Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim. Kjo ka me qenë marrëveshje përtej një mandati. Nuk ka të bëj me emrat e përveçëm, por me qartësime të pozitave dhe ndarje të drejtë e me vullnet të mirë, në mënyrë që në qeverinë LDK-LVV të mos ketë ‘bomba të kurdisura’”.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -