-0.7 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

Hoti tregon se a do të jetë kandidat për kryeministër nga LDK-ja

Rekomandime

Kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë të jashtëzakonshme shtypi ka folur në lidhje me pozicionin e kësaj Qeverie dhe atë se si do të funksionojnë gjatë kësaj kohe pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, se Qeveria e Hotit është jo legjitime, raporton IndeksOnline.

I pyetur nga gazetarët se a do jetë sërish kandidat i LDK-së për kryeministër, ai ka thënë se kjo mbetet të vendoset nga strukturat e partisë, por se ka lavdëruar punën e tij si kryeministër nga qershori e deri tani.

“Sigurisht do të diskutojmë në strukturat e partisë. Arritjet kësaj Qeverie janë evindente, për 6-7 muaj ka ndryshuar tërësisht kursin e ngjarjeve besoj se këto duhet të vlerësohen”, tha Hoti.

Më shumë artikuj

Të fundit