23.4 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Identifikohet polici që e vrau qytetarin, mbrojtje e afërt e Haradinajt

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një polic i Kosovës dyshohet se sot rreth orës 05:00 e ka qëlluar për vdekje një qytetar në Gjilan.

Gazeta Sinjali mëson nga burime të sigurta se bëhet fjalë për policin Vllaznim Hamdiu, i cili punon ne Njësinë për Mbrojtje të Afërt dhe ka qenë mbrojtje e afërt e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinajt.

- Advertisement -

Personi i vrarë nga polici në Gjilan mësohet se është Lulzim Spahiu nga fshati Muqivërc i Kamenicës.

Policia ka konfirmuar se polici është arrestuar dhe po intervistohet, ndërkohë Inspektoriati Policor i Kosovës ka njoftuar se polici i cili e ka qëlluar për vdekje qytetarin ka qenë jashtë detyrës zyrtare.

Polici është suspenduar nga puna menjëherë. Motivet e vrasjes nuk dihen ende. /Gazeta Sinjali/

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -