23.4 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Aksidentohet autobusi që po vinte drejt Kosovës, humb jetën një e plagosen shumë të tjerë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Policia ka dhënë detaje në lidhje me aksidentin në Rrugën e Kombit, ku një autobus me turistë dhe një makinë u përplasën e për pasojë humbi jetën një person.

Autoritetet njoftojnë se humbi jetën drejtuesi I automjetit, me inicialet L.C. Po ashtu policia njofton se për shkak të impaktit edhe 8 persona që udhëtonin në autobusin me destinacion në Kosovë, kanë mbetur të lënduar.

- Advertisement -

Informacion paraprak

Në qytet Rubik, Mirditë, janë përplasur automjeti i një agjensie turistike me drejtues K.M., me automjetin tip “Alfa Romeo” me drejtues shtetasin L.C.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit “Alfa Romeo” shtetasi L.C si dhe kanë marrë demtime 8 shtetas që ndodheshin pasagjerë në mjetin me drejtues shtetasin K.M.,të cilët janë dërguar në spitalin e Mirditës dhe Kurbinit dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor

Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -