Inati i rusëve ndaj Kosovës, ja çfarë kanë bërë ata dje në ndeshjen kundër Dardanëve

  0
  214
  Inati i rusëve ndaj Kosovës, ja çfarë kanë bërë ata dje në ndeshjen kundër Dardanëve

  Kosova U-19 barazoi me Rusinë 1:1, por ajo që ra në sy ishte injorimi që transmetuesi ia bëri flamurit të Kosovës.

  Në përfundimin e ndeshjes dhe në paraqitjen e rezultatit në fund, në ekran nuk u paraqit flamuri i Kosovës, e kjo e gjitha për shkak të raporteve të këtij shteti, i cili edhe në sport nuk e lë politikën anash.

  Mirëpo ata nuk kanë mundur ta ndalin flamurin e Kosovës në Rusi, kur Majlinda Kelmendi fitoi atje.