13.1 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Kadaj-Bujupi: Asnjëherë në Qeveri me PDK-në, i duam partitë e vogla

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj–Bujupi ka deklaruar se partia prej nga vjen është e gatshme të shkojë e vetme në zgjedhje, por pas zgjedhjeve preferon të marr partitë e vogla për të formuar Qeverinë.

“AAK preferon të shkojë e vetme në zgjedhje pas zgjedhjeve të marrë partitë e vogla për të formuar Qeverinë, ku mund të jenë Nisma, AKR dhe PSD. Pas zgjedhjeve mund të flasim me LDK e LVV, por që PDK-ja do të shkojë në opozitë me PDK-në asnjëherë nuk do të bashkëpunojmë”, është shprehur Kadaj në Debat Plus të RTV Dukagjini.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kishte dhënë dorëheqje të parevokueshme pas thirrjes për intervistim nga Gjykata Speciale.

Shpërndarja e Kuvendit të Kosovës, pritet të bëhet më 22 gusht.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img