6.1 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Kadria, Ramushi, Fatmiri dhe Vjosa, refuzojnë të përballen me Albin Kurtin në debat, ai shkon i vetëm

Rekomandime

Në Kongresin e Dytë Kombëtar të të rinjve, janë ftuar në debat të gjithë kandidatët që synojnë postin e kryeministrit të Kosovës.

Por asnjëri nga ta nuk ka shkuar në debat, përveç atij të Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Ai tani është duke u ballafaquar i vetëm me të rinjtë e Kosovës, ndërsa debatin po e udhëheq Jeta Xharra.

Për këtë ka reaguar edhe kandidati për deputet nga LVV, Xhelal Sveçla.

Reagimi i Sveçlës:

Nuk kam pritë, e as nuk pres që Ramushi e Kadria të dalin në debate me Albinin. Është sfidë e papërballueshme për ta.

Megjithatë kam menduar që Vjosa të paktën do të tentojë. Por edhe ajo s’po del. E dijm qëndrimin e partiakëve të vet ndaj saj, por po më vjen keq që as ajo nuk i beson aftësive të veta.

Debatet mes kandidatëve për kryeministër janë të domosdoshme, sepse publiku duhet ta kuptojë cilët janë pretendentët për të qeverisur këtë vend.
Apo veq dihet.
#erdhidita
#qeveriaKurti

Më shumë artikuj

Të fundit