16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Kallëzim penal ndaj Aleksandër Vuçiq nga avokati i familjarëve të viktimave të Reçakut

- Advertisement -

Të rekomanduara

Avokati Tomë Gashi, në cilësinë e përfaqësuesit juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë sot kallëzim penal ndaj Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

“Kallëzim penal kundër Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për veprën penale të nxitjes së urrejtjes, përçarjes dhe mosdurimit kombëtar, racor, fetar apo etnik nga neni 147 i kodit penal të Republikës së Kosovës”, ka shkruar Gashi në Facebook, transmeton Klan Kosova.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -