13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Koalicion me VV-në apo shkuarje në zgjedhje të parakohshme? – Flet Vjosa Osmani

- Advertisement -

Të rekomanduara

Sonte, me fillim nga ora 22:00 në Klan Kosova dhe Live në Gazeta Blic, flet kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani flet ekskluzivisht për “Blic Interview me Astrit Gashin” lidhur me bisedimet për arritjen e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje të Albin Kurtit.

- Advertisement -

Cili ka qenë roli i Vjosa Osmanit në bisedimet me Vetëvendosjen? – A mund të dështoi koalicioni me VV-në për shkak të kërkesës së LDK-së për postin e presidentit? – A është Isa Mustafa kandidat i LDK-së për president dhe a mendon Vjosa Osmani, që ai është personi i duhur për këtë post?

A është ‘prekur’ Osmani nga deklarata e Kurtit se të gjitha kryeministrat e mëhershëm kanë qenë hajna?

Kujt do t’i takojë ministria e Punëve të Brendshme?

Për çfarë posti është e interesuar Osmani?Nëse s’ka koalicion me VV-në, a është e gatshme LDK për të qëndruar në opozitë?

- Advertisement -

– A ekziston opsion tjetër përpos koalicionit me Vetëvendosjen? Qeveri e gjerë ose teknike?Për këto dhe shumë të tjera, përgjigjet në “Blic Interview me Astrit Gashin”, sonte, me fillim nga ora 22:00, nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -