13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Kërcënimi me vrasje ndaj Albin Kurtit: Milaim Zeka e quan “hajvan” anëtarin e Nismës

- Advertisement -

Të rekomanduara

Për kërcënimin me vrasje ndaj kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nga ana e anëtarit të Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti, ka reaguar edhe ish-deputeti i Nismës, Milaim Zeka.

Zeka ka thënë, nëpërmjet një shkrimi në rrjetin social Facebook, në internet, se Hoti duhet të arrestohet, dhe se, sipas tij, i njëjti po jep mësime për “mafinë” e Facebook’ut.

- Advertisement -

Madje, sipas Zekës, Kurti duhet të merret edhe me lirinë e fjalës, pas ngjarjes së sotme.

“Çfare kryeprokurori kemi?! Nje hajvan insan, i rritur me bari dhe eren e baglave, bene thirreje me largu, e ne “rastin me te mire” me vra Albin Kurtin, kandidatin per kryeminister”, është shprehur Zeka.

“Kete balosh u dashte me arrestu, jo per diçka se Albinit as qe i han per te, po sepse po jep mesime te poshtera per mafine e fb, qe vetem rrine duke sha e kercenu”, ka shkruar Zeka.

“Shkrimi i ketije baloshit duhet me qene sinjal per Albinin qe me u marre edhe me “lirine” e fjales…”, ka thënë ai.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -