“Kështu punohet për të ardhmen e shtetit, o Ramush!”/ Pozhari thur lavde për synimet e Qeverisë Kurti

Date:

Analisti i politikave ditore Xhevdet Pozhari, i konsideron si të mira për vendin prioritetet e Qeverisë Kurti.

Ai ka përmendur tre projekte që tregojnë synimet e qarta të qeverisë Kurti.

Pozhari i është drejtuar kreut të AAK-së dhe ish kryeministrit Ramush Haradinaj duke i thënë se kështu punohet për shtetin.

Postimi i plotë:

Tre projekte që tregojnë synimet e qarta të kësaj Qeverie:

– Ndërtimi i dy digave për rritjen e rezervave ujore;

– Hekurudha që e lidh Kosovën me Durrësin;

– Autostrada që e lidh Prizrenin me Tetovën;

Qeshtu punohet për të ardhmen e shtetit, o Ramush!

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Visar Ymeri harxhon rrymë sa nja një fabrikë: Në shkur do të paguaj 236 euro më shumë

Drejtori i Institutit “Musinë Kokalari”, Visar Ymeri, ka thënë...

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...