0.3 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023

Kjo është bashkëshortja e policit shqiptar që u vra dje

Rekomandime

Dea Riçku është bashkëshortja e Santiago Malajkajt, ish-policit të vrarë ditën e djeshme në një atentat në zonën e Kinostudios në kryeqytet.

Ajo është efektive e repartit “Shqiponjat” dhe është cilësuar në media si “policja më e bukur e Shqipërisë”.

Dea hyri në Policinë e Shtetit në vitin 2014 dhe më pas, u katapultua si pjesë e repartit “Shqiponja”. Nuk dihet nëse Dea ka vijuar të mbajë pozicionin e saj si efektive e “Shqiponjave”.

Dea dhe Santiago u njohën me njëri-tjetrin në Akademinë e Sigurisë, e më pas nisën të bashkëjetonin së bashku. Në vitin 2016, kohë kur Santiago u përfshi në konfliktin me vëllezërit Lashi, Dea jepte intervistë për gazetën “Panorama”, ku thoshte se ndihej me fat që ishte pjesë e Policisë.

Më shumë artikuj

Të fundit