13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Kjo është familja suedeze që u shua, pas rrëzimit të tmerrshëm të aeroplanit në Iran

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një familje e tërë suedeze është ndër 176 persona që vdiqën në rrëzimin e tmerrshëm të aeroplanit, sot ,në Iran.

Raheleh dhe Mikael Lindberg, 37 dhe 40 vjeç, u vranë së bashku me dy djemtë e tyre të vegjël Erik dhe Emil pasi shpërtheu ‘Boeing 737’ në flakë pas ngritjes nga Teherani, përcjellë Indeksonline.

Një foto tejet prekëse që po qarkullon në Facebook, tregon familjen Lindenbergs së bashku në një foto që kanë realizuar nga pushimet e tyre.

Bëhet e ditur se 15 fëmijë ishin midis viktimave, ku përfshihen 82 iranian, 63 kanadez, 11 ukrainas, 10 suedez, 4 afgan, 3 gjermanë dhe 3 britanikë.

- Advertisement -

Fluturimi PS752 zbriti vetëm disa minuta pasi u largua nga pista në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Imam Khomeini’ heret në mëngjes, duke shkaktuar një ngjarje të rëndë, disa orë pasi Garda Revolucionare iraniane nisi sulmet me raketa në bazat amerikane në Irak.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -