8.6 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Kjo është shkalla dhe epiqendra e tërmetit që dridhi Kosovën e Shqipërinë

Rekomandime

Tërmet i fuqishëm ka goditur sot detin Adriatik, ku lëkundjet e forta kanë dridhur Kosovën e Shqipërinë.

Sipas asaj që tregohet në Qendrën Ndërkombëtare të Tërmeteve, fuqia e lëkundjeve ka qenë 5.8 ballë, transmeton lajmi.net.

Epiqendra ka qenë 6 kilometra larg Durrësit, dhe 34 kilometra larg Tiranës.

Lëkundje të forta janë ndjerë edhe në Kosovë, në zonën e Dukagjinit.

Më shumë artikuj

Të fundit