11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Kjo është shkalla dhe epiqendra e tërmetit që dridhi Kosovën e Shqipërinë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Tërmet i fuqishëm ka goditur sot detin Adriatik, ku lëkundjet e forta kanë dridhur Kosovën e Shqipërinë.

Sipas asaj që tregohet në Qendrën Ndërkombëtare të Tërmeteve, fuqia e lëkundjeve ka qenë 5.8 ballë, transmeton lajmi.net.

Epiqendra ka qenë 6 kilometra larg Durrësit, dhe 34 kilometra larg Tiranës.

Lëkundje të forta janë ndjerë edhe në Kosovë, në zonën e Dukagjinit.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img