11.7 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Krenari: Dy ushtarët kosovarë betohen në Gjermani

Rekomandime

Albert Krasniqi e Valdrin Talla janë betuar sot në Qendrën Ushtarake të Bundeswehrit, shkruan Gazeta Metro.

Atasheu ushtarak i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Berlin, kolonel Xhavit Sadrijaj, ka publikuar disa fotografi të betimit solemn të kadetëve te FSK-së në Qendrën Ushtarake për shkollimin e oficereve te Bundeswehrit.

“Sa krenari. Rrofsh Ushtria jonë, Rrofsh Kosova jonë. Shume fat ushtarak dhe suksese Albert Krasniqi dhe Valdrin Talla”, ka shkruar ai.

Vlen të theksohet se në qendrat ushtarake gjermane deri më tash janë shkolluar e aftësuar dhjetëra kadetë kosovarë.

Më shumë artikuj

Të fundit