15.7 C
Pristina
Tuesday, September 26, 2023

Kombëtarja e Kosovës nuk i ka punët aspak mirë

Rekomandime

Kombëtarja e Kosovës nuk i ka punët aspak mirë me futbollistët e lënduar.

Tashmë futbollisti Herolind Shala edhe zyrtarisht nuk pritet të jetë i ftuar në listën e Berenard Challandes për dy ndeshjet e shtatorit.

- Advertisement -

Futbollisti i Valerengas ka pësuar një lëndim ditë më parë dhe kështu do të mungojë disa javë.

Zyrtarisht, klubi norvegjez ka konfirmuar se kapiteni i Kosovës do të mbetet jashtë fushave për gjashtë javë.

Përveç Shalës, Kosovës do t’i mungojnë edhe Arbër Zeneli, Milot Rashica dhe Hekuran Kryeziu.

- Advertisement -

Më 7 shtator, Kosova e pret Republikën e Çekisë, ndërkaq tre ditë vonë i shkon Anglisë në Southampton.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit