Zyrtare: Çekia e zbulon listën ‘anti-Kosovë’ për ndeshjen në “Fadil Vokrri”

    0
    110

    Republika e Çekisë ka publikuar listën e lojtarëve për përballjen ndaj Kosovës dhe Malit të Zi në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.Ndeshja në mes të ‘Dardanëve’ dhe çekëve do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” më 7 shtator, ditën e shtunë.

    Çekia ka publikuar listën e 19 lojtarëve që do të marrin pjesë në këto dy përballje, derisa ka bërë të ditur se listës do t’i bashkohen edhe disa lojtarë të tjerë.Kosova në këtë përballje do të jetë me disa mungesa shkaku i lëndimeve që kanë pësuar disa lojtarë, mirëpo do të shpresojë të marrë një rezultat pozitiv.

    Gjendja aktuale në Grupin A është tejet sfiduese, pasi Anglia dhe Çekia kanë nga gjashtë pikë, Kosova ka pesë, ndërsa Mali i Zi dhe Bullgaria kanë nga dy.