Zbulohet ish i dashuri i gruas së Leo Messit, dalin fotot

  0
  160

  Edhe pse çifti i Antonella Roçuzzo dhe Lionel Messi konsiderohet si një nga çiftet më të konsoliduara dhe më të dashuruar me njëri-tjetrin në të gjithë çiftet e famshme, ditët e fundit u bënë virale disa foto të rosarinës (siç i thonë vajzës nga Rosario e Argjentinës) nga një lidhje e saj e më parshme, para se të martohej me futbollistin më të mirë në botë.

  E vërteta është se, kur ylli argjentinas i futbollit ende nuk ishte bërë ende më i miri në botë, Antonella ishte në lidhje me një tjetër person. Zbulimi u bë nga një mik i zeshkanes për revistën “Para ti”.

  Edhe pse Messi dhe Antonella u takuan në moshën 10-vjeçare dhe madje Lio ishte i dashuri i parë i “Zekës” (“La Negra”), siç e quajnë në Rosario, në momentin që futbollisti u largua për në Spanjë për të luajtur te Barcelona, marrëdhëniet e tyre u ngrinë dhe ata mbetën thjeshtë si miq.

  Atëherë Antonella ishte e dashura e një djaloshi të ri nga Rosario. “Ajo la Messin dhe u bë e dashura e një djali tjetër, lidhja me të cilin zgjati për disa vite”, tha shoqja e saj adoleshente. Sidoqoftë, në vitin 2005 zeshkania pësoi humbjen e një mikeshe të adoleshencës, dhe yli i futbollit, i cili në atë kohë po vizitonte vendlindjen e tij, i qëndroi në krah në ato momente të vështira. Nga ai moment, Antonellës iu deshëm vetëm tre vjet për të lënë gjithçka dhe për t’u zhvendosur në Evropë, ku më pas do të jetonte me Messin.

  Kështu, marrëdhënia me të dashurin e saj të parë dhe misterioz u harrua shpejt.