17.2 C
Pristina
Saturday, April 6, 2024

Nora Gjakova humbë në çerekfinale, por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Rekomandime

Xhudistja Nora Gjakova ka shënuar sot dy fitore ndërsa pësoi humbje në çerekfinale të kampionatit botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë.

- Advertisement -

Nora u mposht nga bullgarja Ivelina Ilieva me shënim të artë, kategoria -57 kg. Fitore shënoi ndaj Ling Chen Lien të Taipeit dhe Justine Bishop të Zelandës së Re.

Gjakova vazhdon garën në repesazh për medaljen e bronztë. Kundërshtarja e radhës është francezja, Sarah Cysique.

Vëllai i saj, Akil Gjakova, shënoi një fitore, por në luftën e dytë u mposhtë nga Behruzi Khojazoda i Tagjikistanit, kurse mposhti Igor Wandtken e Gjermanisë.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit