15.1 C
Pristina
Tuesday, September 26, 2023

Kosova e “trullos” Luksemburgun në Prishtinë

Rekomandime

Në palestrën Adem Jashari në Prishtinë Kosova sot ka pritur kombëtaren e Luksemburgut të cilën e ka mundur me rezultat 109-88

- Advertisement -

Kosova me në fund ka shënuar fitore në ndeshjet para-eliminatore për në Eurobasket 2021, duke e mposhtur Luksemburgun me rezultat 109:88.

Çereku i parë i ndeshjes përfundoi me rezultat 30:17 për kosovarët, ndërkaq në çerekun e dytë basketbollistët kosovarë ishin më të dobët dhe atë e fitoi Luksemburgu me rezultat 17:20.

Në pjesë lojën e dytë Kosova hyri edhe më e përgatitur duke fituar çerekun e tretë me rezultat 30:25 por edhe të katërtin me rezultat 32:26.

- Advertisement -

Më i miri për Kosovën ishte amerikani i neutralizuar në kosovar, Divine Myles më 23 pikë të shënuara dhe gjashtë asiste.

Për të zënë pozitën e parë në grup, si pozitë e vetme që siguron kalimin në kualifikimet e rregullta në Eurobasketin 2021, Kosova tash duhet të mposhtë edhe Britaninë e Madhe në ndeshjen e kthimit të shtunën si mysafire dhe duhet të presë që Luksemburgu të fitojë ndaj Britanisë në ndeshjen e fundit, e që krejt në fund, koshdallimi i Kosovës të jetë më i miri. /GazetaExpress/

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit