20.4 C
Pristina
E martë, 28 Qershor, 2022

Kosova nis përgatitjet për “finalet” kundër Çekisë dhe Anglisë – Muriqi stërvit i vetëm

Rekomandime

Kosova tashmë ka nisur përgatitjet për ndeshjet e nëntorit kundër Çekisë në udhëtim dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Bernard Challandes nuk po punon me grupin e plotësuar, pasi disa lojtarë ende nuk kanë ardhur pas detyrave me klubet respektive.

Herolind Shala dhe Leart Paqarada kanë probleme fizike dhe janë në dyshim për Çekinë, ndërsa Vedat Muriqi po stërvitet i veçuar dhe do të luftojë me kohën për të qenë gati për sfidën kundër Çekisë, shkruan Express.

Më shumë artikuj

Të fundit