16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

“Kurti nuk do t’i shkojë në zyre atij që e ka shpallur tradhtar, tani po mendon për zgjedhje”

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së Blerim Latifi, konsideron se lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është duke shikuar rrugë për të çuar vendin sërish në zgjedhje.

Latifi, thotë se Kurti e ka të pamundur të shkojë në zyre të Presidentit Hashim Thaçi, për konsultim lidhur me mandatimin për Kryeministër, pasi që sipas tij, në të kaluaren e ka shpallur tradhetar dhe ka marrë vota për këtë gjë.

“Si t’i shkohet në zyrë atij që e ke shpallur tradhtar? Çfarë t’u thuhet atyre që të kanë votuar vetëm dhe vetëm për këtë gjë?

Kurti po mendon ma shumë për zgjedhjet e ardhshme, se për formimin e qeverisë. Tani, pasi s’u morr vesh me LDK-në, situata e tij politike mund të definohet në terma kadarean: Dimri i vetmisë së madhe”, ka thënë Latifi, përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin shoqëror Facebook.

- Advertisement -

Ndryshe, Kurti sot ka refuzuar për herë të dytë ftesen për takim të Presidentit Thaçi, duke i thënë se këtë mund ta bëjnë në ditët në vazhdim.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -