21.3 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Haziri: Ne kemi mbajtur premtimin, VV’ja veproi njëanshëm

- Advertisement -

Të rekomanduara

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se VV veproi njëanshëm.

Kur emri i Glauk Konjufcës u propozua për kryetar të Kuvendit, mori mjaftueshëm vota.

Krahu i djathtë i ulëseve të kuvendit të Kosovës përkrahu propozimin e Kurtit.

LDK të gjithë përpos një deputeteve që abstenoi i dhanë bekimin Konjufcës për të qenë kryetari i Kuvendit.

- Advertisement -

Lirie Kajtazi, është deputetja që nuk i dha votë pro kësaj kandidature.

Kajtazi e kontaktuar nga T7 ka thënë se abstenoi qëllimshëm për Konjufcën.

Ajo thotë se këtë e ka bërë duke u revoltuar ndaj veprimit siç e quan ajo të pabesë të VV.

E që ky veprim nuk i ka pëlqyer LDK, e konfirmon edhe nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri.

- Advertisement -

Por, si lëvizje të rrezikshme veprimet VV’së po i shohin njohësit e rrethanave politike në vend.

Megjithatë Vela shpreson që do të ketë marrëveshje mes dy partive që dolën të parat në zgjedhje.

Me shumicë votash dhe Glauk Konjufca nga e enjta e 26 dhjetorit është shefi i ri i legjislativit.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -