8.1 C
Pristina
E premte, 7 Tetor, 2022

Kush është shkaktari i vdekjes së Arzanës? Flasin nga Prokuroria

Rekomandime

Dyshimet e para të Prokurorisë Themelore të Prishtinës rreth shkaqeve të vdekjes së hershme të Arzana Krajës, thonë se problemet shëndetësore mund të kenë qenë fatale për regjisoren.

Zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laurtea Ulaj, foli për dyshimet e para rreth vdekjes së saj, megjithatë theksoi se gjithçka do të saktësohet kur të përfundojë raporti i autopsisë.

“Dyshimet e para thonë se problemet shëndetësore mund të jenë shkaqet e vdekjes. Për të gjitha po presim raportin e autopsisë”, tha Ulaj.

E njëjta nuk ka dhënë detaje se për cilat problem shëndetësore bëhet fjalë.

Vdekja e Arzana Krajës po cilësohet nga policia dhe prokuroria si ‘vdekje e dyshimtë’.

Familja Kraja, ka njoftuar se varrimi i Arzanës do të bëhet sot në orën 14:00 në varrezat e lagjes “Dragodan” në Prishtinë.

Arzana është vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja.

Ajo ishte e dalluar në fushën e kinematografisë kosovare.

Më shumë artikuj

Të fundit