25.6 C
Pristina
Monday, April 15, 2024

Ky është reagimi i Gani Gecit pas nominimit të Vjosa Osmanit

Rekomandime

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci është deklaruar pas nominimit të Vjosa Osmanit si kandidate për kryeministre nga radhët e LDK’së.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Geci ka thënë se nominimi i Osmanit për kryeministre ka qenë arsyeja pse e ka përkrahur Isa Mustafën për tu zgedhur kryetar i LDK’së.

Ndryshe, Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vendosur sot që ta nominojë Vjosa Osmanin për kryeministre.

- Advertisement -

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, në konferencën për media, pas mbledhjes, tha se mes Lutfi Hazirit dhe Vjosa Osmanit, është vendosur për këtë të fundit./

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit