16.6 C
London
E martë, 26 Tetor, 2021

LDK takohet me Vetëvendosje për të biseduar koalicionin parazgjedhor

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Zyrtarë të LDK’së dhe VV’së janë takuar menjëherë pas nominimit të kandidates për Kryeministre Vjosa Osmani, transmeton Gazeta Metro.

Të gjitha partitë janë në pritje të shohin se çka do të dalë nga ky takim i cili ka filluar para pak minutash midis LDK’së dhe PDK’së.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar me kandidaten e LDK-së për pozitën e kryeministrit të Kosovës, Vjosa Osmani. Këtë e ka konfirmuar ish- deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

“Për zgjedhjet tona të fundit jemi në rrugë të mbarë dhe kushdo që na bashkohet neve në këtë rrugëtim është i mirëseardhur”.

“Në këtë moment ka një takim mes tre njerëzve tanë me krerët e LVV-së”.

Takimi vjen ndërkohë që po zhvillohen negociata për një koalicion të mundshëm zgjedhor LDK-VV për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 6 tetor.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img