12.1 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Kujtim Shala i gëzohet kandidaturës së Vjosës, shikoni fotografitë

Rekomandime

Nominimit të Vjosa Osmanit si kandidate për kryeministre nga radhët e LDK’së, i është gëzuar edhe Kujtim Shala, pavarësisht se disa media raportuan se ai mund të jetë kandidat konsensual për kryeministër.

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka postuar dy fotografi në llogarinë e tij në Facebook, ku shihet ai bashkë me Osmanin dhe Shalën me mbishkrimin “Me Vjosën#kryeministre”.

Ndryshe, Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vendosur sot që ta nominojë Vjosa Osmanin për kryeministre.

- Advertisement -

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, në konferencën për media, pas mbledhjes, tha se mes Lutfi Hazirit dhe Vjosa Osmanit, është vendosur për këtë të fundit.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit