13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

LDK: S’ka emër për President deri në prill të 2021-shit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Në media gjatë ditës është përmendur emri i deputetit Kujtim Shala si propozim i mundshëm i LDK’së për president.

Megjithatë një gjë të tillë e kanë mohuar nga partia që drejton Isa Mustafa.

- Advertisement -

LDK i ka cilësuar ai spekulime, duke treguar se nuk do të japin emër deri të vijë koha për zgjedhjen e të parit të shtetit.

“Raportimet për cilindo emër kinse të propozuar nga LDK-ja për President janë spekulime të pavërteta. LDK-ja nuk jep emër për President derisa nuk vjen koha e zgjedhjes së Presidentit” thuhet në reagimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Posti i presidentit për një kohë të gjatë ka qenë shkaktar i mos arritjes së koalicionit në mes të VV’së dhe LDK’së.

Nga LVV nuk pranonin që t’I premtonin votat për kandidatin e LDK’së pa e ditur emrin, ndërkohë nga partia e Mustafës insistonin se emrin e tregojnë kur të vie koha.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -