13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Legjenda turke: Me Muriqin në fushë, po shkelet një rregull i futbollit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Sipas legjendës turke të futbollit, Tumer Metin, me Vedat Muriqin në fushë po shkelen rregullat e futbollit.

45 vjeçari që ka veshur fanellën e Besiktas, ka thënë se Muriqi po luan sa dy lojtarë në fushë, dhe në përgjithësi Fenerbahce me të në fushën e lojës, po paraqitet sikurse me 12 futbollistë.

- Advertisement -

“Nëse do të isha në pozicionin e Genclerbirligi, do të kundërshtoja se ekziston një rregull gabim. Ndeshja është luajtur 12 me 11. Vedat Muriqi luajti sa dy lojtarë”, ka deklaruar Metin.

Muriqi në këtë ndeshje shënoi dy gola.

Ai tani numëron 9 gola këtë sezon, ku prin në listën e golashënuesve.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -